آشنایی با رنگ های سرد و گرم در دکوراسیون داخلی منزل

آشنایی بارنگهای گرم وسرد در دکوراسیون منزل

رنگ‌ها الهام‌بخش، انرژی‌زا، تسلی‌دهنده و حیات‌بخشند. استفاده از رنگ سرد یا گرم در دکوراسیون اتاق تاثیر متفاوتی در شما ایجاد می‌کند.

طرح گرم

طیف رنگ‌های گرم، با ایجاد شادی و صمیمیت مناسب اتاق‌های بزرگ بوده. دیوارهای گل بهی شما را به استراحت و خواندم رمان مورد علاقه تان تشویق می کند. سایه طبیعی روی دیوار، میز و آباژور، توازن و آرامش ایجاد می کند. توجه کنید که چگونه سایه گرم گل بهی وسایل روی میز را به طور واحد ومنسجم نشان می دهد.

 حس بهاری و تازگی حاصل از سایه‌های طبیعی رنگ‌های سرد به خصوص سبز، به دلیل خنثی‌‌بودن آن آرامش، سکوت و برگشت به گذشته را القا می‌کند. رنگ‌های سرد، اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهند و به دلیل ایجاد حس سرما مناسب اتاق‌های کوچک و آفتاب‌گیر هستند. تمام وسایل روی میز به عنوان اجزاء جداگانه به نظر می‌رسند چون رنگ‌های سرد خطوط اصلی را تقویت می‌کنند.

بیشتر افراد هنگام دکوراسیون رنگ‌های خنثی را به دلیل انعطاف‌پذیر بودن آن‌ها به سایر رنگ‌ها ترجیح می‌دهند. دیوارهای خنثی مانند بوم نقاشی می‌مانند که می‌توانید اطراف آن را با رنگ‌ها و وسایل دلخواه تزیین کنید. رنگ‌های خنثی تصویر واضحی به جا می‌‌گذارند و هنگام فروش خانه طرفداران بیش‌تری دارند.

 

ترکیب آبی وخاکستری روشن

یکی از رنگ‌های خنثی‌ای که می‌توانید در خانه از آن استفاده کنید، ترکیب آبی و خاکستری روشن است.

این رنگ یادآور آسمان آبی است. می‌توان آن را جزو رنگ‌های سرد خنثی به حساب آورد. در صورتی که سایر قسمت‌های خانه به رنگ گرم باشد، ممکن است با آن همخوانی نداشته باشد. اما به کار بردن بسیاری از رنگ‌های تند به آن می‌آید و با آن جلوه می‌کند.

خانه خود را با این رنگ و رنگ‌های تند نارنجی و قرمز در قالب وسایلی چون قاب‌عکس، گلدان‌ و کوسن‌های مختلف پرجلوه و غنی نشان دهید.

 

بژ

رنگ بژ طیف های مختلفی دارد.بعضی کم رنگ و بعضی پر رنگ آن را می پسندند. از جمله ویژگی های رنگ بژ آن است که با هر نوع دکوری از قدیمی گرفته تا جدید و مدرن می آید و آرام بخش است.

 

سبز زیتونی

سبز زیتونی روشن جزو رنگ‌های نرم و خنثی است. از این رنگ می‌توان هم در اتاق پذیرایی و هم در اتاق‌خواب استفاده کرد. این رنگ با دکوراسیون قدیمی ولی شیک یا سبک‌های رومانتیک بسیار می‌آید.

 

کرم

کرم برای بزرگ‌تر و روشن‌تر جلوه دادن یک اتاق بسیار مناسب است. این رنگ گرم ولی خنثی با هر نوع دکور و سبکی همخوانی دارد. برای جاهای کوچک بسیار مناسب و آن را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

در هنگام خرید خانه بسیاری این رنگ را ترجیح می‌دهند بنابر این خانه‌هایی با این رنگ زودتر فروش می‌‌رود.

 

رنگ فیروزه ای در دکوراسیون داخلی

تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی از اهمیت زیادی برخوردار است. بسته به اینکه در هر فضا چه رنگی استفاده می شودکارایی فضا نیز حائز اهمیت است.

فیروزه ای رنگ خوبی برای زمینه دکوراسیون داخلی می باشد بنابراین می توان از آن برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده کنید. اما اگر جرات این کار را ندارید می توانید از رنگ فیروزه ای تنها برای رنگ آمیزی یک دیوار از این رنگ در دکوراسیون داخلی استفاده کنید. اگر به این رنگ علاقه دارید اما نمی خواهید فضا را در دکوراسیون داخلی پر از این رنگ کنید، مقداری از آن را در قالب عناصر و لوازم جانبی مثل گلدانها و کوسن های مبل وارد دکوراسیون داخلی تان کید. اگر می خواهید سراسر دکوراسیون داخلی خانه را با رنگ فیروزه ای شکل دهید، فراموش نکید یهتر است طرح و نقش کمتری را وارد دکوراسیون داخلی کنید. در دکوراسیون داخلی عناصر بزرگ و وسیع مثل پرده ها، کاناپه ها و ... باید ساده باشند و طرح و نقش ها به مقدار کم به وسیله وسایل کوچکتر وارد دکوراسیون داخلی شوند.رنگ فیروزه ای تداعی کننده آب است  بنابراین می تواند گزینه مناسبی برای دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی از کاشی های فیروزه ای برای دیوارپوش و کفپوش استفاده کنید. اما اگر در این حد تمایل به استفاده از رنگ فیروزه ای در سرویس بهداشتی ندارید، توصیه ما به شما این است که برای وسایل جانبی موجود در دکوراسیون داخلی حوله حتما این رنگ مد نظرتان باشد. طیف های تیره تر این رنگ می تواند به زیبایی همنشین رنگ طلایی شود. برای ایجاد فضایی دراماتیک در کوراسیون داخلی رنگ فیروزه ای را با رنگی با زمینه سبز وارد دکوراسیون داخلی کنید و از وسایل طلایی در دکوراسیون داخلی خانه بهره گیرید. برای خلق فضایی ارام و رویایی، رنگ فیروزه ای را با رنگ های خنک ترکیب کنید. دردکوراسیون داخلی اگر رنگ فیروزه ای با رنگ های تیره تر مثل ذغالی، شکلاتی و سبز یشمی قرار گیرد جلوه ای سنگین و مردانه پیدا می کند. برای ایجاد فضایی چشم گیر و خیره کننده در دکوراسیون داخلی که نه زیاد مردانه باشد و ن زیاد زنانه، رنگ فیروزه ای را در کنار رنگ های قرمز یا نارنجی قرار می دهیم. برای داشتن احساس بهاری در همه سال در خانه، رنگ فیروزه ای را در کنار زرد نیز می تواند احساسی پرنشاط و آفتابی به فضا ببخشد. برای ایجاد جلوه ای مدرن یا کلاسیک در دکوراسیون داخلی می توان رنگ فیروزه ای را با ترکیب سیاه و سفید همنشین کرد.

زندگی زیبای من

تولیدات جدید

ایران _ تبريز _ سه راهی سردرود، خیابان بوتان گاز، فرعی اول شرکت همت پلاست

کد پستی:5197131371
تلفکس:  4142 - 041